Avalon - Jesenné putovanie za tajomstvami legiend

 30.9-7.10.2019

 
 
 

Spoločná cesta do Glastonbury za tajomstvami legiend spojených s mýtickým Avalonom

AVALON - srdcová čakra Zeme, mýtický ostrov ponorený v hmlách, ktorý vo fyzickom svete nevidíme.

Avalon ako "ostrov jabĺk" sa spája s Glastonbury, kde nájdeme jablčné sady - jablko ako symbol Bohyne.

Glastonbury je new age mestečko, kde stretnete na ulici bytosti, ktoré poznáte z rozprávok a z legiend a pravidelne sa tu dejú komunitné stretnutia na oslavu sviatkov podľa Kola roka. Zároveň tu nájdete mnoho umelcov a zaujímavých obchodíkov.

 
 
 
 

Čo môžete vidieť spolu s nami?

Ženský a mužský prameň - unikátne miesto, kde len pár metrov od seba pramenia liečivé vody

Červený prameň - ženský, obsahuje prvky železa, ktoré mierne zafarbujú jeho vody do červenej farby. Pramení z hĺbky zeme v záhradách Chellice Well.

Biely prameň - mužský,  obsahuje vápnik, podľa ktorého je pomenovaný ako biely. Tento prameň vyviera spod vrchu tajomstvami opradenej hory Tor. Pri bielom prameni spočinieme vo vodnom chráme s bazénmi so studenou vodou, kde majú svoje miesto mužský a ženský oltár.

Opátstvo v Glastonbury

Je miesto s prvým kresťanským chrámom na Britských ostrovoch a zároveň je spájané s legendami Avalonu, kráľom Artušom a jeho ženou Guinevrou, ktorých údajný hrob tu bol objavený.

 
 

Chellice Well a záhrady 

miesto mieru, v ktorom spoločne objavíme jeho čarovné zákutia, pramene, bazény, kvetinové záhrady, studňu a nájdeme si miesto na tiché spočinutie v tomto prenádhernom kúsku prírody.

Chrám Bohyne

miesto návratu ku koreňom ženskej spirituality, kde sa dá spočinúť ako v milujúcej náruči matky. Slová sú zbytočné, lebo to treba zažiť.

 
 

Kopec Tor

s vežou ako pozostatkom kostola Sv. Michaela, ktorý na tomto mieste kedysi stál. Tor odpradávna považovali za pútne miesto a považuje sa aj za mýtický ostrov Avalon. Je to liečivé miesto, kde sa pretínajú dračie žily Zeme (energetické línie - lay lines). Tieto sa "hadia" cez Britské ostrovy a práve na tomto miesto sa pretínajú línie Márie Magdalény a archanjela Michaela.

Keďže budeme bývať priamo pod Tórom, bude mnoho príležitostí si na kopec vybehnúť a užiť si jeho magickú moc.

3D labyrint na Tore 

doprajeme si unikátny spôsob objavovania tohto tajomného kopca a zároveň púť do svojho vnútorného sveta a za tajomstvami Avalonu.

 

Celodenný výlet na čarovné miesta Cornwallu 

v autentickom sprevádzaní Avalonskou kňažkou navštívime Tintagel Castle, kde bol Kráľ Artuš vychovaný Merlinom. Uvidíme aj zaujímavú Merlinovu jaskyňu. Po ceste sa zastavíme v mestečku Boscastle, kde si pozrieme Múzeum čarodejníctva. Výlet zakončíme pri St. Nectans Glenn, ku ktorému vedie lesná cestička cez vílí les. Ktovie, či sa nám podarí nejaké víly stretnúť?

 
 
 
 

Počas našej púte sa budeme venovať rituálom a naučíme sa niečo o tvorbe oltárov, sviatkoch a archetypoch Kola roka.

Každý deň navštívime krásne miesta, vytvárať rituály a zároveň bude dostatok času aj na oddych a čas samého so sebou.

Všetky aktivity sú dobrovoľné a budú prispôsobené plynutiu v skupine ľudí tak, aby bol priestor aj na spočinutie, rozjímanie a užitie si energie miesta, ktoré sa nazýva aj srdcovou čakrou Zeme.

Glastonbury je mestečko plné krásnych obchodíkov, kde si môžete nakúpiť rôzne predmety či už na oltáre, alebo vykurovacie zmesi, oleje, sošky, prírodnú kozmetiku a vychutnať si dobré jedlo a fantastické cappucino v miestnych bistrách.

 
 

Sprevádzať Vás budú

Ivett Kurčíková - Voňavé veci

Avalon a jeho príbeh mi učaroval a navštevujem miesta s ním energeticky spojené už šiestym rokom. Vo fyzickom svete Avalon nehľadajme, ale keď sa tomu otvoríme, uvidíme jeho zázračnú moc v každodenných vedomých zážitkoch.

Som kňažka Živeny a na ceste osobného rozvoja som sa učila priamo od Avalonských kňažiek, ako aj ich slovenských a českých nasledovníčok a zakladateliek škôl kňažiek na Slovensku a v Čechách.

Cestovanie milujem a organizujem dovolenky aj pre iných, preto aj túto cestu organizujem s radosťou pre vás aj pre seba.

 
 
 
 
Vladislava Lukáčová - Seba-Vedomá žena

Som sprievodkyňou ženských rituálov, ženských podporných skupín a zaoberám sa prácou s telom. Organizujem púte do Avalonu, Bosny a južnej Indie, ktoré mi prirástli k srdcu a rada sa delím o prekrásne zážitky z miest, kam chodím.

Vediem tradičnú tantra jogu a organizujem tanečné dielne ako aj semináre zahraničných lektorov, ktorých privádzam na Slovensko.

No najbližšie sú mi ženské rituály, ktorými sprevádzam skupiny alebo jednotlivcov, tvorím oltáre a študujem Školu prírodnej mágie podľa Wiccanizmu.

Avalon- mesto bohýň je pre mňa jedným z najčarovnejších miest, aké som zažila, okrem silných vnemov, ktoré mi prichádzajú tu nachádzam aj hlbokú inšpiráciu pre moju prácu aj dušu.

 
 
 
 

Organizačné informácie

Termín cesty je 30.9. - 7.10.2019

Ubytovaní budeme priamo pod kopcom Tor v pohodlných ekodomčekoch s izbami pre 2 a 4 osoby v krásnom prostredí anglického vidieka

Vybavené sú kúpeľňami, kuchyňou a spoločenskou miestnosťou aj vonkajším sedením v záhrade.

Náklady na pobyt sú 555 libier. ( platí sa v librách)

Je potrebné zložiť zálohu vo výške 355 Libier. Zvyšnú časť stačí uhradiť do 31.8. 2019

 

V nákladoch na pobyt je započítané ubytovanie na 7 nocí , transfery v Anglicku ( z letiska a späť), sprevádzanie, rituály a tvorba programu.

Samostatne sa hradia letenky (budeme kupovať spoločne, odchod z Viedne), cestovné poistenie, strava.

Podrobné informácie o ceste, programe a potrebné inštrukcie  dostanete po uhradení zálohy a zakúpení letenky.

STORNO PODMIENKY :

Záloha je nevratná. Po jej zaplatení, v prípade, že zrušíte cestu je možné nájsť si náhradníka.

Prihlasovanie:

Prihlasujte sa na Vonave.veci@gmail.com alebo na info@sebavedomazena.sk

Tel. : Ivett: 0903164168   , Vladka:  0917 517 843

 

Zaväzné prihlásenie je do 19.augusta 2019 s následným uhradením zálohy  vo výške 355 Libier.