Indické radovánky 2019

Autentický jogový retreat v Južnej Indii

    19.2. - 3.3.2019

 

 

Pozývame Vás na naše obľúbené miesta, kde  chodíme relaxovať, bilancovať, meditovať, jogovať a vyhrievať sa na indických plážach, objavovať zabudnuté miesta a vracať sa tam, kde sa cítime slobodne a bezpečne.

 
 
 
 

Sme priateľky, súputníčky a nadšenkyne práce s telom a jeho uvoľňovaním, či už prostredníctvom jogy, tanca, meditácií, alebo rituálov.

Retreat v Indii  bude kombináciou toho najlepšieho- joga, uvoľňovanie tela, energetická práca, nočné hľadanie vízie  na odľahlom mieste , splnový rituál, návšteva najznámejšieho „hippie“ miesta na svete – najväčší trh s preslávenou atmosférou a nočným transovým životom.

 
 
 
 

Dva týždne len pre seba, v láskavej spoločnosti s programom, ktorý len dotvára to, po čo si tam idete. Možno si nájsť čas na seba, pre nájdenie svojho posvätného sna, za oddychom, za dobrodružstvom, za teplom, za jogou, za novými miestami. To je podstatou tohto pobytu.  My sa postaráme o to, aby ste aj cítili slobodne  a zároveň bezpečne.

Retreat je pre maximálne 10 ľudí, veľmi vhodný pre páry, jednotlivcov, kamarátov a je možný aj pre rodiny s deťmi.

 
 
 
 
Niečo o mieste 

 TALPONA - JUŽNÁ  India, GOA

Pláž Talpona sa nachádza v oblasti Canacona, ktorá je v južnej časti štátu Goa.. Niekoľko rokov v blízkosti pláže sídlil ašrám Tradičnej tantra jogy, ktorý sme pravidelne navštevovali a odkiaľ táto nádherná joga pochádza. Aj keď sa ašrám pred dvoma rokmi presťahoval, ostali tu silné spomienky a zážitky nielen u jogínov, ale aj domácich.                                                               Pláž je pokojná, ešte nezasiahnutá turizmom. Nazýva sa podľa rieky, ktorá na nej vlieva do mora. Krásna ukážka mužsko-ženského princípu.Tu nájdete aj rybárov čo sa denne vyberajú na lov čerstvých rýb. Hneď vedľajšia pláž je chránená kôli výskytu korytnačiek známa ako Turtle beach.

Pásmo morského pobrežia Talpona je široké asi 1 km dlhé. Pláž je pokrytá čistým pieskom zlatej  farby. Tieň počas dňa nájdete pod vzácnymi palmami a borovicovými stromami. Arabské more je v tejto časti pláže nie je až tak búrlive, môžete si ho dosýta užiť. Voda je tu krásna a krištáľovo čistá, občas z nej  v diaľke vyskočia delfíny..

REZORT- PEACE GARDEN

Náš rezort Peace Garden je jeden z troch na celej pláži, ale nájdete tu aj pár rodinných indických lokálov. Rezort sa nachádza priamo na pláži, kde si môžete vychutnať v príjemnej reštaurácii nádherné západy slnka popri popíjaní limonády,čaju, alebo cocktailu čo Vám namiešajú starostliví barmani.

Peace Garden je rezort zväčša zameraný na jogové pobyty  a je vybavený jogashalou, kde budeme praktikovať poobedné asány.                                                                                                                                                                                                              Tento rezort je známy dobrou stravou s hygienickými štandardami a  príjemnou obsluhou.

Chatky sú pre 2 osoby s výhľadom do záhrady, alebo na more.

Prostredie je tiché, mimo turistického ruchu.

 
 
 
 
Niečo o tradičnej tantra joge 

Tradičná tantra joga je o plynutí z asány do asány, kultivuje uvoľnenie tela následne mysle ,kde postupne spriechodňuje prúdenie prány v našom tele.Telo takto dostáva výživu a životodárnu energiu.
 Prístup k telu je jemný a dôrazný. Dôležitou súčastou je dýchanie,ktoré je praktikované do pľúc ako základného orgánu určeného k dychu.Praktikovaním sa zväčšuje kapacita pľúc.
Uvoľnenie celého systému pôsobí až do hĺbky bunkovej úrovne.

Učenie tradičnej  tantra jogy hovorí, že jóga je veda, nie šport alebo hra. Jóga svojou povahou nikdy neučí konkurencii. Konkurencia znamená, že sa osoba porovnáva a kontrastuje s vonkajšími podnetmi. Avšak jóga vnáša integráciu, spojenie so sebou a neporovnateľnú vnútornú silu. Týmito vlastnosťami jogíni obohacujú svoj život. Praktikovanie asán dáva naplnenie, uvoľnenie a znižuje závislosti na vonkajších podnetoch.
Ľudská bytosť je vnímaná ako celistvá a dokonalá taká aká je.
Spoznávaním svojho osobného posvätného priestoru prichádzame k svojej vlastnej pravde. Pravdivé prejavenie seba svojej podstaty vedie k slobode.
ako hovorí náš učiteľ:
"KEĎ ZAČNEME ROZUMIEŤ SVOJMU SKUTOČNÉMU JA,VŠETKO DÁVA ZMYSEL"-  Bhagavan Shanmukha Anantha Natha

Budeme praktikovať zostavy asán cez uvoľňovanie, ranné aj poobedné 2-hodinové bloky. Joga je vhodná aj pre úplných začiatočníkov.

 
 
 
 
Niečo o programe

V Indii beží čas inak a my si ho užijeme naplno. Zaručene spomalíte a naháňanie sa Vám prestane dávať zmysel...Retreat začína 19.2. večerným stretnutím a končí 3.3. rannou jogou.

 • Dni sa začínajú  7.30 h každodennou rannou  jogou 
 • Každý druhý deň praktikujeme aj poobedné asány od 15.30 h cca 2 a1/2 hodiny
 • V ostatných dňoch večerné stretnutia v yogashale a ukážky a praktikovanie  Bandy, Pránajáma, meditácie, masážne a uvoľňovacie techniky, práca s telom.
 •  Splnový rituál s Visionquestom  na odľahlej pláži
 • Výlety
 • 1 deň celodenné voľno

Budete mať dostatok času na seba aj na spoznanie okolitých častí. Bude dostatok pohybu aj oddychu.

 

 
 
 
 
Splnový rituál

Využijeme krásu okolia, samotu pláží a odoberieme sa na nočné hľadanie svojej vízie podporení mesiacom v splne.

 

 
 
 
 
Výlety
 • Výlet do neďalekého autentického Chaudi – Canacona
 • Výlet do Palolem- aso 30 minút cesty rikšou do turistickej časti napríklad aj za nákupmi, na kávičku, či kúpu krásnych kašmírskych šperkov.
 • Celodenný výlet do Anjuny- miesta, kde každý utorok sa na niekoľkých hektároch polí rozprestrú stánky od Tibetu, Nepálu, Kašmíru a miesto sa zmení na najväčší trh v Indii. Je to miesto, ktoré sa preslávilo v 70-tych rokoch Hippie komunitami a vznikla tam aj transová hudba. Určite treba zažiť

Pokiaľ budete chcieť vymeniť ruch trhov za niečo kľudnejšieho, odoberieme sa na celý deň na šíre more a prebrázdime okolité miesta a pláže na lodi.

 
 
 
 

Ubytovanie a strava

Ubytovanie budeme mať v rezorte priamo na pláži v útulných chatkách pre 2 osoby ( každá chatka má vlastnú kúpeľňu a WC).  Kto túži po úplnom súkromí, za príplatok si môže rezervovať  samostatnú chatku

Priamo v rezorte sa nachádza aj Yogashala

Strava je zabezpečená celodenná ( raňajky, obed, večera, káva, čaj, ovocie,

voda je k dispozícii neobmedzene počas celého pobytu)

 
 
 
 

Cena  za celý pobyt 1200 EUR

 • V cene je ubytovanie na 12 nocí (od 19.2-3.3) v  2-lôžkových chatkách   ( typ  double bed v samostatných domčekoch pri pláži v rezorte.) Súčasťou každej chatke je vlastná kúpeľňa a WC . Po dohode a za príplatok je možné si zabezpečiť aj samostatné bývanie.
 • Prenájom yogashaly
 • Celodenná strava ( 3 x denne strava, káva, ovocie, čaj  + zabezpečený celodenný pitný režim)
 • Transfery z letiska a na letisko
 • cestovné náklady na výlety
 • 1x celotelová ájurvédska Marma masáž
 • Lektorné oboch lektoriek ( sprevádzanie počas celého pobytu , ranná joga, poobedné asány, rituály, organizovanie výletov  a dopravy, zabezpečovanie transferov z letiska a na letisko                                                                                               ( pozn. Cena leteniek lektoriek nie je započítaná do nákladov, lektorky si hradia letenky na vlastné náklady.)
 
 
 
 
V cene nie je zahrnuté
 • náklady na letenku – ceny sa pohybujú okolo 600 Eur
 • cestovné poistenie
 • víza

 

 
 
 
 
Organizačné pokyny 

Odlet : 18.2 2019. , pobyt začína 19.2. 2019

Odlet domov 3.3. 2019

Pre ľahšie a efektívne zabezpečenie leteniek a spoločný odchod  budeme riešiť kúpu letenky spoločne prostredníctvom našej dlhoročne overenej agentky, ktorá vie zabezpečiť dobrú cenu leteniek aj pre viacerých v jednom čase. Preto na spoločné lety využívame práve jej služby.

Víza: na vstup do Indie je potrebné požiadať o turistické víza, osobne na Indickej ambasáde na Dunajskej ulici v Bratislave. Vybavenie víz trvá asi týždeň a cena je 98 Eur. Vieme poskytnúť poradenstvo ohľadom víz.

 

Uzávierka prihlášok :

18.12.2018

Záloha : 600 Eur ( keďže musíme zložiť zálohu za rezerváciu rezortu, je nutné uhradiť čiastku do 18.12.2018). Zvyšnú sumu môžete doplatiť na mieste. Po Novom roku nevieme zaručiť tú istú cenu na ubytovanie a stravu.

 
 
 
 
Víza

Na vstup do Indie je potrebné požiadať o turistické víza, osobne na Indickej ambasáde na Dunajskej ulici v Bratislave. Vybavenie víz trvá asi týždeň a cena je 98 Eur. Vieme poskytnúť poradenstvo ohľadom víz. https://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/india-pre-slovakov-zaviedla-elektronicke-viza?p_p_auth=usAqMpht

 
 
 
 
Uzávierka prihlášok 18.12.2018
Záloha : 600 Eur
Sprievodkyne : Vladka Lukáčová a Petra Timalsina

Obe sa budeme striedať pri praktizovaní ranných a poobedných lekcií jogy, spoločne vás budeme sprevádzať rituálmi, výletmi a vyciťovať to, aby ste sa mali tam komfortne, slobodne a bezpečne. Program je flexibilný a budeme ho prispôsobovať požiadavkam a túžbam účastníkov.

 
 
 
 
Petra

Tradičná tantra joga mi učarila asi pred 4 rokmi v Indii, kam som sa vrátila 4 x zažívať uvoľnenie a cítiť seba. Moje spojenie s jogou prerástlo do lásky a hlbokej úcty k ľudskému telu. To ma nasmerovalo  zažiť intenzívny učiteľský výcvik v autentickom Shri Kali Ashrame. Prevediem Vás lekciami jogy, kde sa dotknete svojho JA cez poddajné a uvoľnené telo, dýchanie a skultivujete svoj posvätný vnútorný priestor.

 
 
 
 
Vladka 

Milujem cestovanie a spoznávanie krásnych a silných miest na Zemi. Milujem rituály, ktoré sa stali mojou súčasťou a s láskou nimi sprevádzam. India je láska na celý život a zažila som tam neskutočne transformačné chvíle a zážitky, ako aj hlboké poznanie samej seba. V Indii som spoznala tradičnú tantra jogu a odvtedy sa stala súčasťou môjho života. Vediem pravidelné lekcie tradičnej tantra jogy v Bratislave.

 
 
 
 
Prihlasovanie tu : Vladka Lukáčová, info zavináč sebavedomazena.sk, 0917517843

Po prihlásení a zaplatení zálohy dostanete podrobný mail s inštrukciami, odletom a zoznamom vecí, ktoré so sebou potrebujete. Okrem toho je potrebné stretnutie osobné, alebo prostredníctvom skypu.