Obyčajný tanec pre neobyčajný život

Tanečná dielňa vnášajúca vedomie do pohybu a pohyb do života.

9-11. novembra 2018

 

IMG_0079

Žijeme rýchlo, napriek tomu naše telá moc v pohybe nie sú. Zato naša myseľ je neustále v pohybe a reaguje na smršť prichádzajúcich podnetov.

Keď dáme do pohybu telo, ako sa zmení pohyb mysle?

Slobodný a pritom vedomý pohyb ju zaujme a upúta. Náhle sme si vedomí svojho dychu a tepu srdca a naša pozornosť preniká svalmi, kĺbmi, kosťami, rozpoznávame svoj rytmus, svoje tempo, pohybový tvar a výraz a neskôr prežitokako pohyb zasiahol nervový systém, v ktorom sa pretínajú a víria naše vnemy, pocity, myšlienky, obrazy a vízie. , Táto zameraná pozornosť má svoju šírku a hĺbku, ako sa vedomie ponára a rozprestiera v tele a ukotvuje nás v nových kvalitách kľudu a preojenia.

IMG_0075Dať sa do pohybu je otázkou našej voľby a vôle. Skľudniť prúd a vír svojich myšlienok vyžaduje istú zručnosť a um.

Naša vôľa na to už nestačí. Tanec áno.

Srdečne Vás pozývame na víkendovú tanečnú dielňu s Raducou

Tanec a Raduca

IMG_5513Vedomý tanec je pohybovou meditáciou, extatickým tancom, praktikou osobného rozvoja aj spirituálnou cestou. Je to príležitosť znovuobjaviť seba samého v pohybe a oslobodiť tanečníka, čo sa skrýva v každom z nás, bez ohľadu na náš vzhľad, postavu, vek, obmedzenie, či skúsenosti. Základom je vedomý slobodný pohyb vychádzajúci z prítomného prežitku uzemneného a zjednoteného tela. Tanec 5 rytmov a Open floor sú dve metódy vedomého tanca, s ktorými lektorka pracuje

Raduca sa cca 20 rokov zaoberá pohybovou meditáciou a vedie tanečné dielne v Čechách, na Slovensku a v Rakúsku s Tancom 5 rytmov a od roku 2015 tiež otvorené večery a dielne slobodného vedomého tanca Open Floor.
Viac o lektorke a jej praxi : www.raduca.cz

KEDY: 9-11.11. 2018

KDE: KTC, Tehelná 26

Lektorka : Raduca Vojáčková, Praha

 

Prihlasovanie:

Vladka Lukáčová, info@sebavedomazena.sk

Tel. : 0917/517 843

 

CENA :

Pri prihlásení do 15.10   125 EUR

Prihlášky po 15.10.          140 EUR

Otvorený piatok :    25 EUR , na mieste 30 EUR

( Otvorený piatok je pre všetkých, ktorí sa nemôžu zúčastniť celej víkendovej dielne)

 

Je potrebné sa dopredu prihlásiť a zaplatiť minimálne zálohu vo výške 60 EUR na č. Účtu: SK7375000000004999935706, správa pre prijímateľa: tanečný víkend

 

Tanec

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

David1-300x295-circlePRÍTOMNOSŤ SRDCA
tanečný workshop Movement Medicine
s DAVIDOM MOONEY
14.-16. septembra 2018
Bratislava

Návrat domov do rezonancie tepu Tvojho vlastného srdca, uctenie múdrosti, vášnivosti, sily, citlivosti a medicíny srdca.

Budeme tancovať, prítomní všetkému, čo sa v našom srdci, našom učiteľovi, objaví. Dovolíme si pustiť dovnútra svetlo. Tak posilníme svoju kapacitu k prepojeniu, plynutiu a prítomnosti vo svojom živote. Žijeme v náročnej dobe, ktorá nás na individuálnej aj na kolektívnej úrovni nabáda k tomu, aby sme se stretávali s momentálnymi hranicami svojich možností a schopností. Zdá sa, že neduhom našej doby je oddelenosť. Ako sa s nárokmi doby v ktorej žijeme vyrovnávať v prítomnosti otvoreného srdca? Ako zostať uzemnení a v pocite bezpečia, pri tom všetkom, čo sa deje v nás a vo svete? ako nakloniť svoje srdce ku slnku a otvoriť jeho slnečnú žiaru tomu, čo milujeme? Jemné, silné a jasné techniky, ktoré ponúka Movement Medicine, môžu prehĺbiť a posilniť našu schopnosť tancovať so životom, nech je počasie akokoľvek búrlivé. Je to príležitosť dať svojmu vlastnému kruhu zdroja a silu a znova sa naladiť na rezonanciu vlastného srdca a na múdrosť v ňom ukrytú. Tým podporíte svoju kapacitu k bytiu “tu”, vyvierajúcej z vás samých vo vzťahu k ostatným a k výzvam, darom a bytostnej nepredvídateľnosti, ktoré so sebou prináša život. Vďaka tejto inšpirácii a podpore tanca získavame hlbšie porozumenie jazyku srdca a učíme sa byť viac naživu a bdelo načúvať bubnovaniu tohto neobyčajného učiteľa.

Movement Medicine je meditačná prax založená na práci s telom, ktorá vás znova prepojí s múdrosťou života žitého zo srdca, s radosťou, že viete, kto ste a so spokojnosťou z toho, že svojim jedinečným zpôsobom prospievate životu. Prehĺbi vaše spojenie so sebou samým, s vašou tvorivosťou a celistvosťou a s vedením vašej duše.

“Život začína v samotnom strede tvojho srdca.” Rúmí

Presence_David_web_titulkaVráť sa domov do svojho srdca. Dopraj si čas na to, aby si uctil cestu svojho srdca. Načúvaj múdrosti svojho srdca a dovoľ tomuto snejúcemu srdcu, aby v tvojom živote otvorilo nové cesty možností. Tvoje mimoriadné srdce vykoná 100 000 úderov denne a vytvára elektromagnetické pole šesťdesiatkrát silnejšie ako mozog. Je sídlom emočnej inteligencie a empatie a otvára nás našej citlivosti a sile, našej ľudskosti, ľudskosti voči druhým a samotnému centru života na všetkých úrovniach. Je bránou k láske, smútku, liečeniu a sneniu. Toto srdce už pravdepodobne bolo zlomené – možno dokonca mnohokrát. Teraz máš príležitosť na začiatku roku uctiť cestu, ktorou tvoje srdce v tvojom živote šlo, dovoliť mu cítit a načúvať jeho učeniu.

Či už si skúseným tanečníkom alebo začiatočníkom, opustíš sálu so sadou jednoduchých, praktických a užitočných cvičení k pestovaniu záhrady tvojho života.

DAVID MOONEY je vyštudovaný psychoterapeut, ktorý sa aktívne venuje svojej praxi. Vo svojej práci certifikovaného učiteľa Movement Medicine v Írsku, ale aj v iných kútoch Európy, využíva svoje psychoterapeutické skúsenosti, ako aj vášeň pre šamanské metódy. Movement Medicine chápe ako mapu, ktorú môžeme v modernom svete použiť, aby sme zistili, čo to v dnešnej dobe znamená byť živý a ako transformovať naše vzorce a zranenia do príležitostí na rast, aby sme vo svojom súčasnom živote mohli zo seba dať všetko, čo je v nás ukryté.

 

KDE: KTC , Tančiareň na Tehelnej , Tehelná 26, Bratislava

workshop (pia + so+ ne)
135 Eur pri platbe do 1.8.
150 Eur pri platbe po 1.8.

partnerská zľava : 50 Eur ( pár zaplatí 250 EUR)

otvorený  piatkový večer:
25 Eur pri platbe do 1.9.
30 Eur platba po 1.9.

 

 

PIA: 18,30 -21,30

SO: 11,00-18,00

NE: 10,00-17,00

Viac info na : info@sebavedomazena.sk

Tel. 0917517843

Vladislava Lukáčová

PODMIENKY ÚČASTI

Storno a účastnícke podmienky DANSEA nájdete TU.  Rezervujte si svoje miesto včas vyplnením prihlášky a zaplatením kurzovného. Detaily k platbe obdržíte po vyplnení prihlášky.

 

 

 

 

 

PRVÝ WORKSHOP MOVEMENT MEDICINE V BRATISLAVE!

“ZDROJE PRE ŽIVOT” – workshop tanca Movement Medicine

6.-8. októbra 2017, Bratislava
Movement Medicine

Movement Medicine je učením využívajúcim extatický tanec a vedomý pohyb, ktoré vás znovu prepoja s múdrosťou, ako žiť zo srdca, a prehĺbia vaše spojenie so sebou samým, vašu tvorivosť a celistvosť. Táto tanečná prax dokáže posilniť našu schopnosť tancovať životom, za slnečného počasia i počas búrok.

Osobité techniky Movement Medicine vás budú podporovať, aby ste sa navrátili domov k melódii vlastného srdca a celistvosti vášho vlastného kruhu. Prostredníctvom tejto vedomej tanečnej praxe, ktorá zapája každý kúsok tela, objavíte priestor a slobodu na vyjadrenie všetkých emócií a pocitov z celého srdca, ktoré už môžu čakať, aby ste ich dali do pohybu. Čítaj ďalej …

Lektor: David Mooney (Irsko) for ENGLISH see below

 


 

 

 

fischer-2739115__340NA ŠPIČKE IHLY

Víkendová tanečná dielňa s Raducou

24.11-26.11. 2017

 

Víkendová tanečná dielňa slobodného vedomého tanca, ktorá nás ladí na nadchádzajúci podzimný čas a jeho smerovania k vnútornému odpočinku a kľudu.

Jej názov vzbudzuje vizuálne predstavy balansovania, ktoré sa nedá rozumovo uchopiť alebo podporiť. Zároveň v nás vzbudzuje ďalšie prežitky napríklad kľudu, úsmevného nadhľadu a prebúdza tvorivosť a fantáziu. Ocitávame sa v miestach, kde môžeme len pokračovať na svojej ceste – načúvanie h hĺbok rozpohybovaného a prepojeného tel, môžeme vnímať prúd svojej cesty., aj keď pre popis a prípadné vysvetlenie nám môžu chýbať slová.

Sme tu, prítomní, žijúci svoje pozemské životy, opierajúc sa o dôveru v neuchopiteľné, o svoje živé vnútorné zdroje a nezlomnú vieru v cestu ľudského spoločenstva. Potrebujeme byť v kontakte s týmito zdrojmi, či spirtualitu žijeme, alebo je nám vzdialená.

Je to vesmírny prúd, ktorý nás dokáže viesť , vyživovať a uspokojovať.

Rozpohybované telo prechádzajúce sledom fyzických tvarov dáva do pohybu celý vnútorný fyzický a energetický priestor.

Pohyb je katalyzátorom procesov, ktoré sú ukryté v našom vnútri a prejavujú sa navonok niekedy inak, ako by sme si zvolili, keby sme mali takú voľbu.

Mať prístup k tomuto vnútornému svetu a žiť ho privádza do rovnováhy celý náš život.

IMG_0039Tanec a Raduca:
Vedomý tanec je pohybovou meditáciou, extatickým tancom, praktikou osobného rozvoja aj spirituálnou cestou. Je to príležitosť znovuobjaviť seba samého v pohybe a oslobodiť tanečníka, čo sa skrýva v každom z nás, bez ohľadu na náš vzhľad, postavu, vek, obmedzenie, či skúsenosti. Základom je vedomý slobodný pohyb vychádzajúci z prítomného prežitku uzemneného a zjednoteného tela. Tanec 5 rytmov a Open floor sú dve metódy vedomého tanca, s ktorými lektorka pracuje
Viac o lektorke a jej praxi : www.raduca.cz

 

24.11.2017 – 18,00 – 21,00 – otvorený piatok
25.11.2017 – 10,00 – 18,00
26.11.2017 – 10,00 – 16,00

Lektorka : Raduca Vojáčková, Praha
Organizátorka pre SR : Vladislava Lukáčová
Kde : Tančiareň na tehelnej, www.ktc.sk
Cena víkedovej dielne : 139 Eur / pri zaplatení zálohy do 31.10.
Od 1.11. cena : 149 Eur
Otvorený piatok : 35 Eur
Prihlasovací mail pošlite na : info ( @ ) sebavedomazena.sk
Zálohu vo výške 70 Eur posielajte na č. Účtu : SK7375000000004999935706
Mobilný kontakt : 0917/517 843

 

 


ARCHÍV:

 

Body & Soul- Tanečno-jogový camp s Raducou a Jayanandom

9.-13. augusta 2017

17202913_1204643742904952_8279886432485757308_n

Body & Soul alebo tanečno-jogový camp, je spojenie dvoch krásnych spôsobov ako dosiahnuť stav dlhodobého dobrého pocitu zo samého seba.
5- dňový intenzívny jogovo tanečný camp pre ženy aj mužov prináša kombináciu vedomého a radostného tanca a tradičnej tantra jogy. Je to spirituálna cesta k uvoľneniu, rozpohybovaniu, slobode a radosti zo života. Vedomý a spontánny tanec v kombinácii s jogou a uvoľňujúcimi masážnymi technikami prináša precítenie tela na hlbokej úrovni. Je to príležitosť znovuobjaviť seba samého v pohybe a uvoľnení a oslobodiť sa od strnulých vzorcov žitia a myslenia. Zároveň prináša radosť z tvorenia v tanci, slobodu a radosť zo života.
Workshop Raducy a Jayanandu nevznikol náhodou. Vznikol z poznania, že joga a tanec prinášajú väčšiu lásku k životu, vedomý pohyb a dych a dokonalé uvoľnenie.
Lektori prinášajú do workshopu svoje dlhoročné skúsenosti a zároveň svoju vlastnú osobnú esenciu. Krásna spolupráca dvoch otvorených a inšpiratívnych ľudí a zároveň spojenie dvoch nadčasových metód- tanca a jogy. V nich budeme spoznávať svoj potenciál aj limity, extázu aj uvoľnenie, nečinnosť aj vedomú prácu s telom.

Čítaj ďalej …


 S ISTOTOU DO NEISTOTY – Tanečná víkendová dielňa s Raducou

10. – 12. marec 2017

Na VlnachZačneme oživením spojenia s telom, posilnením pozemských koreňov a otvorením kontaktu so srdcom, ktoré vie odpovedať na naše otázky.
Aby sme si uvedomili svoje otázky, počuli odpovede a s dôverou ich uviedli do bežného života, potrebujeme byť „v tele“ a „myslieť“ srdcom- žiť s uvoľnenou mysľou prepojenou s ostatnými úrovňami tela. Čítaj ďalej…

Lektorka tanca : Raduca Vojáčková

 

 

 


ODVÁŽNI A ZRANITEĽNÍ – Tanečná víkendová dielňa s Raducou

07. – 09. október 2016

Voľne nadväzuje na dielňu Zdroj sily a otvára témy odvahy a zraniteľnosti – odvahy dať sa do pohybu a nasledovať svoje vnútorné volanie a zároveň odvahu prežívať bolesť z neúspechu, prehry, bezmocnosti, slabosti, nedostatočnosti. Bolesť je nekompromisná učiteľka a my sa učíme umeniu sa s ňou stretnúť bez toho, že by nás premohla a izolovala nás od seba a ostatných. Čítaj ďalej…

Lektorka tanca : Raduca Vojáčková

 

 

 


Tancuj, medituj a miluj svoj život

Tanečno – jogový camp s Raducou a Jayanandom
21. – 24. júla 2016

Je spojenie dvoch krásnych spôsobov ako dosiahnuť stav dlhodobého dobrého pocitu zo samého seba. 4- dňový intenzívny jogovo tanečný camp pre ženy aj mužov  prináša kombináciu vedomého a radostného  tanca a tradičnej tantra jogy.  Je to spirituálna cesta k uvoľneniu, rozpohybovaniu, slobode a radosti zo života.   Vedomý  a spontánny  tanec v kombinácii s  jogou  a uvoľňujúcimi  masážnymi technikami prináša precítenie tela na hlbokej úrovni. Čítaj ďalej…

Lektorka tanca : Raduca Vojáčková
Lektor jogy : 
Jayananda

 


 

ZDROJ SILY – Tanečná víkendová dielňa s Raducou

Zdroj sily6. – 8. mája 2016

Víkendová dielňa je cestou slobodného a vedomého tanca k prežitiu vlastnej sily.
Aby sme sa s ňou prepojili, aby sme ju naplno pocítili a žili ju k vlastnému prospechu a prospechu sveta okolo seba, potrebujeme otvoriť priestory svojho srdca. Tie, kde prúdi energia a vyživuje nás a tiež tie, kde sa pohyb zastavil. V čom tkvie vlastne naša jedinečná sila a vieme sa s ňou spojiť v jej mnohých podobách? Dovolíme si ju prejaviť v jej vlastnej dravosti a surovosti a precítiť ju tvárou v tvár svojej nemohúcnosti či bolesti? Čítaj ďalej…

Lektorka : Raduca Vojáčková