ŽENSKÉ POTEŠENIA –

ročný tantrický výcvik pre ženy

s Gabrielou Římskou

 

ŽENSKÉ POTEŠENIA

Tento výcvik je pre všetky ženy, ktoré sú otvorené tomu milovať samé seba a prajú si vytvoriť vedomý vzťah samej so sebou založený na prijatí, dôvere a sebaláske. Je to jedna z najkrajších vecí, ktoré môžem sama sebe dať. Priestor a čas sama na seba, na svoje telo, na svoje priania, svoje potreby, na liečenie svojich zranení a znovuobjavovanie vlastného neobmedzeného energetického potenciálu.

Tantra prepája naše fyzično- telo s našou duchovnou dimenziou – našou energiou, našim duchom. Je to cesta, ktorá Ti umožní spoznať a prijať tvoje jedinečné božstvo. Cesta ktorá Ti dodáva odvahu nasledovať autoritu tvojho vlastného srdca a vnútorného vedenia. Tantra Ťa nežiada v čokoľvek veriť. Príď si prežiť a nájsť svoju vlastnú pravdu , ktorá je tvoja v tvojom srdci. Táto cesta ti ukáže potenciál Tvojho rastu a osobnej transformácie- stať sa slobodnou, živou, vnímavou ženou, ktorá Ti dovoľuje nasledovať prúd svojej energie, raduje sa, vyjadruje sa, tvorí a teší sa sama zo seba a zo svojho života.
Pozývam Vás na túto spoločnú cestu, aby sme sa ponorili samé do seba v kruhu ostatných žien. Budeme sa vzájomne podporovať, učiť sa podporu dávať aj prijímať. Je to niečo, čo je pre nás hlboko prirodzené, naplňujúce a vyživujúce a čo je prevažne v tejto maskulínnej kultúre opomínané. Skupina je uzavretá, maximálny počet je 18.

Výcvik je uzavretý a skladá  sa zo štyroch trojdenných blokov ( od štvrtku večera do nedele obeda)

Ochutnávkový víkend (otvorený) : Prebudenie vedomej ženy – práca s telom, energiou, vedomím

Tantra je cesta pre všetky ženy, ktoré prijímajú zodpovednosť za svoje preživanie a chcú vedome vytvárať svoj život tak, aby v ňom bolo viacej plynutia, živosti, radosti, slobody a potešenia.Príďte ochutnať a spoznať techniky starého tantrického učenia s Gabrielou Římskou, dlhoročnou spolupracovníčkou Johna Hawkena, tantrického majstra, ktorý spája tradičnú tantru s modernými prvkami dnešného sveta. Na víkende máte možnosť ochutnať a následne sa rozhodnúť, či vstúpite do celoročného výcviku. Víkend bude koktejlom rôznych tantrických techník, učenia a rozprávania, čo tantra je a aké kvality prináša do našich životov. V kruhu žien prenikneme do tajov sily ženského lona a jeho energetického potenciálu. Čítaj ďalej…

1.blok : Ja a moje telo – liečenie nášho vzťahu

Telo je našim základom, našim chrámom. Aký vzťah k nemu máme? Pokladám svoje telo za krásne? Ako veľmi som schopná prijať svoje telo také aké je, bez posudzovania, kritzovania, ale radovať sa z neho.

Vzťahom k svojmu telu vyjadrujem, aký mám postoj k svojej energii aj životu. Väčšina z nás trávi čas v hlave a mysli, ktorá o tele rozmýšľa, pozoruje a hodnotí ho. Rôznymi tantrickými technikami si dovolíme byť vo svojom tele, preživať ho a cítiť sa. Často v tele zadržiavame alebo ukladáme nespracované psychické či energetické veci – emócie, pocity, strachy. Pozrieme sa, čím zaťažujeme svoje telo a ako ho môžem viac uvoľniť a oslobodiť.

Budeme liečiť naše oddelenie od nášho tela tak, aby sme sa znovu spriatelili, naplno ho prijali a milovali. Budeme pracovať s navyšovaním našej energie, aby sa otlačky starých energií mohli vyplavovať von z našich tiel. Budeme liečiť vedomú aj nevedomú hanbu a transformovať ju do vedomia svojej krásy a jedinečnosti.

2.blok: Milujem sa – prijatie, sebaláska a sebapotešenie

V tomto bloku sa pozrieme na tému sebalásky. Kľúčom k našej schopnosti milovať a byť milovaná je naše srdce . Milovať znamená otvoriť sa a nechať lásku prúdiť našim srdcom oboma smermi- dovnútra aj von. Pozrieme sa, ako veľmi si uvedomujeme, že ja sama som tým najdôležitejším človekom pre seba, ako dokážem dať seba na prvé miesto. Budeme hľadať všetky akty sebalásky, ktorými sa môžem o seba starať a tým vyjadrovať rešpekt sama sebe. Pozrieme sa aj na naše tienisté stránky, ktoré sú pre nás ešte ťažšie prijať, ale sú zároveň našim neoceniteľným zdrojom našej energie.

Jedine pokiaľ sú moje potreby vnímané a nasýtené, tak môžem z miesta vnútornej spokojnosti, naplnenosti a radosti milovať druhých, jedine potom môžem upustiť od zúfalej snahy dostávať lásku zvonku a môžem vstúpiť do vzťahov, ktoré sú dospelé a kde panuje vzájomná rovnosť a rešpekt.

3.blok: Joni – spojenie s mojim lonom

Tento blok sa zameria na naše lono a joni. V našej panve sa usádzajú odtlačky energií, ktoré na nás a naše ženstvo behom života pôsobí. Cieľom tohoto bloku je kontaktovať sa s energiou našej panvy a naviazať s ňou hlboké a výživné spojenie.

Budeme pracovať s telom, liečivými masážami, prejdeme liečivou bioenergetickou masážou jóni za cieľom uvoľnenia napätia, či oživenia našej jóni. Budeme uvoľňovať na emocionálnej a psychickej rovine emócie, traumy, staré zranenia, ktoré energeticky blokujú naše lono. Naučíme sa používať svaly panvového dna, polňovať ho a uvoľňovať tak, aby sme našli správny svalový tonus, ktorý vytvára ideálny stav pre energiu v našej panve. Zároveň sa budeme radostne a tvorivo hrať s archetypmi ženskej jóni prostredníctvom obrazov, príbehov a farieb. Spoznáte typológiu jóni, ako ju popisujú šamanské tradície Ohňovej medicíny.

Cieľom tohto bloku je vrátiť sa naplno domov- do svojho lona- tak, aby som mala pocit, že túto oblasť dôverne poznám, vlastním ju a som si ho fyzicky aj psychicky vedomá ako svojho zdroja, kde už nesedí moje nevedomie ( napríklad moja obeť alebo obrana voči svetu a mužom), ale mám tam zdroj, ktorému načúvam.

4.blok: Potešenie a hojnosť – uvoľnenie a odovzdanie životu

Tento blok sa budeme venovať téme potešenia, nielen sexuálneho, ale celkového potešenia zo života. Aké mám potešenie zo života? Cítim, že naň mám právo? Dovolím si ho, alebo si v ňom bránim. Pozrieme sa na naše vzorce a presvedčenia ohľadne potešenia, ktoré si nesieme a žijeme s cieľom zvedomiť si ho a nájsť slobodu k vedomej zmene či voľbe v každom okamihu. Pozrieme sa témy hojnosti, či si dovoľujeme prijímať v živote dary hojnosti, či dôverujeme a dokážeme sa odovzdať prúdu bohatstva na všetkých úrovniach do nášho života.

Na telesnej úrovni otvoríme svoje telo ešte väčšej energii hojnosti a prúdeniu životnej energie. V liečivom a magickom rituáli použijeme našu uvoľnenú životnú/sexuálnu silu na manifestáciu našich prianí a našich zámerov.

Termíny

01.-03.04.2016 * Ochutnávkový víkend k ročnému výcviku

16.-19.06.2016 * 1.blok : Ja a moje telo – liečenie vzťahu k sebe

22.-25.09.2016 * 2.blok: Milujem sa – prijatie, sebaláska a sebapotešenie

10.-13.11.2016 * 3.blok: Joni – spojenie s mojim lonom

02.-05.02.2017 * 4.blok: Potešenie a hojnosť – uvoľnenie a odovzdanie sa životu

Jednotlivé bloky začíname vždy vo štvrtok o 18,00 hod, končíme v nedeľu o 14,00 hod obedom.

Niekoré  bloky budú pravdepodobne vedené v prírode, mimo ruchu veľkomesta, s organickou ľahkou stravou.

Cena a spôsob platby

Cena za ochutnávkový víkend : 135 Eur

( pre mimo BA účastníčky je možnosť spať v štúdiu za poplatok 10 Eur/ nocľah/osobu.)

Cena za celoročný výcvik jednorazovo je 640 Eur ( za jeden 4-dňový blok je 160 EUR)

+ ubytovanie a strava ( max. Do 50 Eur/blok, ešte upresníme v prípade, že niektoré bloky sa budú konať mimo BA najviac do 100 km od BA)

Je možné si sumu aj rozdeliť a postupne zaplatiť výcvik aj za jednotlivé bloky – 175 Eur / blok.

Na začiatku zaplatíte za prvý a posledný blok vo výške 350 Eur a pred každým jednotlivým blokom 175 Eur. Za posledný blok už potom neplatíte. Suma 175 Eur slúži ako záloha na absolvovanie výcviku až do konca. V prípade prerušenia výcviku pred jeho oficiálnym koncom peniaze nevraciame.

V individuálnych prípadoch je možná dohoda.

Kontakty

Lektorka : Gabriela Římská , Praha
Organizátorka pre SR : Vladislava Dolníková , www.sebavedomazena.sk
Prihlasovanie na email: info@sebavedomazena.sk
Tel. + 421 / 917 517 843
Č.účtu na uhradenie zálohy: SK7375000000004999935706, správa pre prijímateľa: ženské potešenia

 

O lektorke

Mgr. Gabriela ŘímskáMgr. Gabriela Římská – lektorka ženských skupin osobnostního rozvoje týkajících se naší životní energie, ženství, vztahu k našemu tělu, sexualitě, tvořivosti, potěšení a radosti. Při své práci vycházím z především z tantry, práce s tělem a bioenergetiky, inspiraci čerpám z moderní humanistické psychologie a psychoterapie, rodinných konstelací a šamanismu.

Mé tantrické vzdělání je v tradici SkyDancing tantry (Margo Anand), tantru studuji intenzivně přes 12 let a mým hlavním učitelem byl John Hawken. Tantra je pro mě velmi silná cesta léčení a přijetí našeho těla, naší sexuality a naší životní energie. Když naplno přijmeme naši fyzickou existenci tady a ted – naše tělo, živost, smyslnost, sexualitu, tuto esenci v nás můžeme transformovat do prožitku a uvědomění si naší posvátné dimenze – našeho božství.

Tantra je v mém pojetí cestou osobnostního a duchovního růstu – cesta uvědomování si a léčení našich mentálních, energetických a psychických omezení a zranění, cesta osvobozování a uvolňování se do naší živosti a našeho energetického potenciálu. Je to transformační proces, který nás zve k přijetí a léčení našeho já, k nalezení hlubokého láskyplného vztahu sama k sobě, k uvědomění si krásy, hloubky a posvátnosti mého ženství. To, jak léčím a transformuji vztah sama k sobě, se pak může zrcadlit ve vztazích s mými blízkými, Matkou zemí, vším kolem nás.

Na svých ženských skupinách vytvářím bezpečný a láskyplný prostor, kde se můžeme hluboce uvolnit, znovu se spojit se svou esencí a vyživit, léčit a posílit samy sebe.

Kromě tantry jsem se dále zajímám  a ve své práci používám různé druhy sebezkušenostních přístupů k rozvoji a léčení osobnosti,  absolvovala jsem Bioenergetický výcvik – Bioenergetická analýza a práce s tělem podle Reicha (J.Hawken), dále mě inspiruje práce s tělem a terapie orientované na tělo (E.Weidenfeld, M.L.Boyssen).  Prošla jsem dvouletým psychoterapeutickým sebezkušenostním výcvikem v Rodinných a systemických konstelacích (Bhagat J. Zeilhofer), jsem také certifikovaná lektorka metody 3×3 Školy pánevního dna (Renata S. Skálová).