VEDOMÝ VZŤAH – sila zdieľania

dvojplameneVždy hovorím, že môj vzťah v žiadnom prípade nie je štandardný. Je v prvom rade neopakovateľný. Preto neradím, ale zdieľam svoje poznanie a skúsenosti, ktoré mi vzťah prináša.

Komunikácia v partnerstve je mimoriadne dôležitá a zároveň jeden z najcitlivejších prejavov vôbec. Ešte k nej patrí intimita. Je to večne tenký ľad, o ktorom nikdy nevieme či sa preborí.

     Zdieľanie je niečo špeciálne, čo má svoje pravidlá a zákonitosti. Ženy, ktoré navštevujú ženské kruhy vedia, o čom píšem, pretože na kruhoch je zdieľanie od začiatku učené. No v partnerstve to nefunguje celkom tak, ako pri ženskom zdieľaní. Jednoduché vysvetlenie. Čítaj ďalej…

 

 

MÔJ SVADOBNÝ RITUÁL

img_9542Popravde, nikdy som nesnívala o svadbe.  Ani ako dievča, ani v neskoršom veku. Nevedela som si predstaviť, ako sľubujem v kostole pred farárom nekonečnú lásku až za hrob, ako je za mojim chrbtom stovka svadobných hostí a zametám rozbitý tanier pred reštauráciou. Nevedela som si seba predstaviť ani v  bielych svadobných šatách s dlhým závojom a družičkami, ktoré mi ho nosia a hádžu pod moje nohy ružové lupene.
Bolo to skôr opačne. Bála som sa verejných prísľubov, predsvadobného stresu a dlhej noci, ktorú si užijú všetci ostatní okrem nevesty so ženíchom.

Čítaj ďalej…

 

NEBUĎME OBEŤAMI, TVORME.

akt

Tantra je slovo opradené mnohými mýtmi. Každý si pod tým predstavuje niečo iné a skutočný význam je zahalený tajomstvom.
Tantra je cesta k pravde… prastará veda o našom tele a životnej energii, ktorú nosíme.
Každá z nás túži po naplnenom vzťahu a hlbokom sexuálnom spojení so svojim partnerom.. Snívame o hlbokej a pravdivej láske, ale často nie sme schopné pomenovať ani to, ako sa momentálne cítime.
A čo intímny život? Keď nepoznáme samé seba, svoje cykly, svoj potenciál a tiež svoje tiene, keď nie sme schopné kôli našim dávnym alebo aktuálnym zraneniam zdieľať partnerovi, čo sa s nami deje a čím prechádzame, ako sa môžme s ním spojiť v najhlbšej hĺbke milostného aktu? Čítaj ďalej…