FREE YOUR TANTRIC BODY

18-20.6. 2021

Tradičná Tantra Joga – Masážne a dychové techniky

 

IMG_8282Vydajte sa na cestu a naučte sa porozumieť svojmu telu a jeho prirodzenej múdrosti. Staňte sa sám sebe šamanom, liečiteľom aj múdrym radcom. Prežitkový víkend, kde sa na vlastnom tele naučíte uvoľňovať prostredníctvom tradičnej tantra  jogy a dýchacích a masážnych techník. Čas, ktorý venujete svojmu telu a jeho sebauzdravovaniu.

Spoznáte ( dávaním aj prijímaním) blahodárne účinky vedomého dotyku, ktoré môžete využívať vo svojom každodennom živote               ( masírovanie detí, partnera) alebo pri profesionálnej práci s telom         ( maséri, fyzioterapeuti, terapeuti osobného rozvoja).
Dotkneme sa starých indických učení, ktoré vychádzajú z véd, filozofie tantry, Taa a zoznámite sa s technikami posilňujúce imunitu a celistvosť tela. Ponoríme sa do múdrosti tradičnej tantry a jej učenia.
Ozdravný a prežitkový víkend spoznávania samého seba a podpory sebaliečenia na všetkých úroviach – fyzická, emočná a energetická.

 

IMG_6578JOGA + DÝCHACIE TECHNIKY – Deň začneme rannou jogou. Tradičná tantra joga je pramatkou jogových štýlov. Naučíte sa zostavu asán a dýchacích techník, ktorých blahodarné účinky spoznáte okamžite. Zároveň sa láskyplne posúvajú hranice našej flexibility, liečia imunitnú aj pohybovú sústavu a spevňujú svalovú hmotu.

 

 

 

IMG_0151Tradičná tantra joga je mocná a liečivá kombinácia asán, dychových cvičení a meditácie. Prináša z hĺbky vekov posolstvo uvoľnenia, liečenia a meditácia tela na bunkovej úrovni. Dôrazom na jemné a nenásilné praktikovanie asán v hlbokom ponore do tmy a ticha podvedomej múdrosti tela zázračne rozširuje naše vnímanie plynutia telesnej vitálnej energie. A zároveň ako vedľajší produkt láskyplne posúva hranice našej flexibility, lieči pohybovú sústavu a spevňuje svalovú hmotu.

Tradičná tantra joga je staré umenie osobného rozvoja a sebapoznania pochádzajúce z drávidskej Indie. Vyučuje sa  v Shri Káli ašráme. Prináša integráciu, obohatenie a veľkú vnútornú silu. Dokonalé uvoľnenie tela a vedomia, skľudnenie mysle a otvorenie srdca sú základným aspektom šťastného života. Zlepšuje pružnosť tela, spevnenie svalstva, efektívne odstránite drobné zdravotné problémy, posiluje imunitný  a hormonálny systém.

Predchádzajúce skúsenosti s jogou nie sú nutné.

 

IMG_0093TAO VEDOMÉHO DOTYKU– je kombináciou thajských, ajurvedských a iných masážnych techník, prostredníctvom ktorých získate znalosť a skúsenosť, ako uvoľňovať telo.

Masážne techniky používané cez víkend neobsahujú prácu s nahotou ani intimitou.

Tento víkend je zároveň ochutnávkou pre záujemcov o ročnú certifikovanú školu TAO VEDOMÉHO DOTYKU a je určená profesionálnym masérom na rozšírenie svojej praxe , ale aj tým, ktorí chcú s vedomým dotykom začať či už profesionálne, alebo v domácich podmienkach.

O  lektorovi:
JayanandaJayananda od roku 1998 pracuje na poli osobnej transformácie prostredníctvom jogových, meditačných, detoxikačných a masážnych techník ďalekého východu.
Používa vzácnu kombináciu starovekých tantrických princípov Indie a Tibetu spolu s metódami moderných tantrických učení Západu.

Je absolventom školy Tradičnej Tantra jogy Shri Kali ašrámu v Indii, cetifikovaným učiteľom thajských masáží a techník práce s posvätnou sexualitou systému Liečivé Tao. Pôsobí v Prahe,Bratislave a v južnej Indii .

 

na plaziVyvinul vlastný systém „Abumandra Healing Therapy“ a založil školu masážnych techník Tao vedomého dotyku. . Zaoberá sa čistením organizmu a detoxikačnými technikami. Usporadúva každoročné pobyty s Tradičnou tantra jogou v Južnej Indii.

 

 

 

KEDY: 18-20.6.2021

KDE:   centrum SARA , Vinosady

pozadieProgram:

18.6. : od 17,00 – 20,00

19.6.: od 7,00- 20,00

20.6.: od 7,00- 14,00

 

Počas intenzívnej soboty bude dostatok času na raňajky,  obed aj odpočinok.

Lektor : Marcel Jayananda Harazim

Cena: 130 EUR

Cena pre páry : 220 Eur

Zľava pre absolventov masážnej školy, pobytov v Indii a jogových víkendov s Jayanandom je cca 20% z ceny lektorného.

Po absolvovaní jogového víkendu, ako bonus, dostanete nahrávku jogy, aby ste ju mohli praktikovať aj individuálne.

Prihlasovanie :

Kontakt : Vladka Lukáčová info@sebavedomazena.sk , tel. : 0917 517 843

 

Je potrebné sa dopredu prihlásiť a zaplatiť zálohu vo výške 50%. Na č. Účtu : SK7375000000004999935706, správa pre prijímateľa: jogovy vikend

Počet účastníkov je obmedzený na max. 8 z kapacitných dôvodov. O to intenzívnejšie to bude.

Mimobratislavským účastníkom vieme poradiť s ubytovaním v okolí centra.

rannajoga

 

 

 

 

CAMP TANCE A JÓGY

     Intenzivní  pohybová dílna. Propojuje jógu a tanec, mužský a ženský přístup, respekt vůči řádu a

IMG_5511

osvobozenou tvořivost, české a slovenské kruhy příznivců vědomého pohybu. Buduje tak otevřenost vůči “neznámému”, ochotu objevovat, experimentovat, proměňovat a připravenost jít s kruhem – v každé chvíli – v okamžicích souznění i nepohody.

     Tanec prohlubuje i proměňuje vztah k tělu – nejen fyzickému.
Upevňuje kořeny, celkovou stabilitu, integritu a připravenosti vyjadřovat se skrze pohyb a také tím vším procházet.
Budeme kultivovat své umění projevovat se skrze tanec, pozorovat ho a důvěřovat cestám, kterými nás vede – a že je to mnohdy nečekaně široký záběr. Nakolik jsou cesty tance klikaté, vedou nás k prožitku své vlastní podstaty, která je přirozeností těla – k prožitku sjednocení a otevřenosti, klidu a živosti, tvořivosti a spočinutí v přítomnosti, laskavosti a soucítění k sobě a světu.
To jsou naše zdroje, které můžeme objevovat a kdykoliv se k nim vracet, když potřebujeme. Jsou to zdroje, jejichž sílu a vydatnost objevujeme nejčastěji postupně, jak se vrství naše schopnosti, dovednosti, zkušenosti, jak dospíváme, zrajeme, či dokonce záříme, jak procházíme svými letokruhy….

.

13631556_1137582296317041_4762431107265304634_nWorkshop Raducy a Jayanandy nevznikl náhodou. Zrodil se z poznaní, že jóga a tanec přinášejí větší lásku k životu, vědomý pohyb, dech  a dokonalé uvolnění.  Lektoři vnášejí do workshopu své dlouholeté zkušenosti  a zároveň svou vlastní osobní esenci.  Krásná spolupráce dvou otevřených  a inspirativních osobností a zároveň spojení dvou nadčasových metod – tance a jógy. V nich budeme poznávat svůj potenciál i limity, extázi i uvolnení, nečinnost i vědomou práci s tělem.
IMG_5513Tanec a Raduca  
Vědomý tanec  je pohybovou meditací, extatickým tancem, praktikou osobního rozvoje i spirituální cestou. Je to příležitost znovuobjevit sebe samého v pohybu a osvovodit tanečníka, který se skrývá v každém z nás, bez ohledu na náš vzhled, postavu, věk, omezení, či zkušenosti.  Základem je vědomý svobodný pohyb vycházející z přítomného prožitku uzemněného a sjednoceného těla. Tanec 5 rytmů a Open floor jsou dvě metody vědomého tance,  s kterými Raduca pracuje.
Více o lektorce a její praxi www.raduca.cz

IMG_8282Jayananda a Tradiční tantra jóga

     Jógová praxe nás prostřednictvím asán, dýchacích cvičení a meditace zavede hluboko do vnitřního prostoru, který budeme jemně prozkoumávat a kultivovat. Zároveň budeme ohleduplně rozvíjet svou schopnost uvolnit se na úrovni těla a duše do jakékoliv prožitku či situace, jenž nás na cestě potká. Praktikovat budeme sestavu TriDosha balancing z tradiční tantrické školy Kaula, která propojuje tělesné aspekty jógových pozic s moudrostí těla na buněčné úrovni a tím transformuje “cvičení” v hlubokou sebeléčivou zkušenost. Zároveň láskyplně rozpouští a otevírá ochranné štíty našeho těla, jenž jsme si vybudovali pro svou ochranu během dětství a dospívání, ale dnes nám již většinou jen brání svobodně a extaticky prožívat přítomnost.
Praktické informace: 

Datum a místo konání:

23. – 26. augusta 2018 –  Sammasati Retreat Centrum, Veselí 30, 470 02 Zákupy. Mapa a popis cesty zde.  Začíname večeří v 18,00, začátek workshopu: 19,30  hod, končíme obědem okolo 16,00 hod.

Lektorné:

180 EUR

Ubytování a strava:

Cena :   650 Kč /  26 EUR – ubytování a strava
Ubytování je ve 2 – 6 lůžkových pokojích.
Stravování je formou vegetariánské plné penze.

Po vyplnění formuláře vám obratem vám zašleme informace o platbě. Registrací souhlasíte se smluvními podmínkami.

Registrační formulář najdete zde

Kontakty pro ČR: 
Janka Uhliarová
Kontakty pre SR : 
Vlaďka Lukáčová
Tel. +421 917517843, e-mail: info@sebavedomazena.sk

 

 

 


ARCHÍV:

Jogový víkend s Tradičnou tantra jogou

27.10-29.10 2017

 namasteTradičná tantra joga je staré umenie osobného rozvoja a sebapoznania pochádzajúce z drávidskej Indie. Vyučuje sa v južnej Indii v Shri kali ašráme. Prináša integráciu, obohatenie a veľkú vnútornú silu. Dokonalé uvoľnenie tela a vedomia, skľudnenie mysle a otvorenie srdca sú základným aspektom šťastného života. Zlepšuje pružnosť tela, spevnenie svalstva, efektívne odstránite drobné zdravotné problémy, posiluje imunitný a hormonálny systém.

V tantra jóge asány ne-cvičíme ani ne-robíme, ale sa do nich uvoľňujeme. Spoločne sa vydáme na dobrodružnú cestu objavovania samého seba prostredníctvom uceleného systému kombinácie jógy, meditácií a dychu. Počas celého víkendu sa naučíte niekoľko zostáv asán, aktívne meditácie a dychové uvoľňujúce techniky.

Tradičná tantra joga je mocná a liečivá kombinácia asán, dychových cvičení a meditácie. Prináša z hĺbky vekov posolstvo uvoľnenia, liečenia a meditácia tela na bunkovej úrovni. Dôrazom na jemné a nenásilné praktikovanie asán v hlbokom vnore do tmy a ticha podvedomej múdrosti tela zázračne rozširuje naše vnímanie plynutia telesnej vitálnej energie. A zároveň ako vedľajší produkt láskyplne posúva hranice našej flexibility, lieči pohybovú sústavu a spevňuje svalovú hmotu.

V piatok začíname o 19,00 -21,00 hod.

V sobotu začneme rannou jogou od 7,00-9,00 hod.
Po prestávke na raňajky budeme pokračovať teóriou tradičnej tantry , jej využitím v bežnom živote a skvalitňovaním svojho energetického potenciálu.
Poobede budeme pokračovať ďalšou 2- hodinovou zostavou asán a večer ukončíme uvoľňujúcimi masážnymi technikami.

V nedeľu: 7,00-9,00  ranná joga

11,00 -14,00 – 3 hodinová aktívna pohybová meditácia transového tanca  a jogy.

15,00 – ukončenie

Kedy : 27-29.10
Kde : Centrum Dandala , Brnianska ulica
Lektor : Marcel Jayananda Harazim
Poplatok za víkend : 90 Eur

O lektorovi
JayanandaMedzinárodne certifikovaný učiteľ thajských masáží, tradičnej tantra jogy a techník práce s posvätnou sexualitou LIEČIVÉ TAO vyučujúci v rámci vlastného programu TAO VEDOMÉHO DOTYKU
Od roku 2014 vedie niekoľkokrát do roka v Bratislave jogové a masážne víkendy a na objednávku poskytuje privátne masážne terapie.
Viac info o lektorovi : http://www.jayananda.cz/home-3/o-me/

Je potrebné sa dopredu prihlásiť na info@sebavedomazena.sk a uhradiť zálohu vo výške 40 Eur na č. účtu : SK7375000000004999935706 , správa pre prijímateľa: joga

Exkluzívny týždeň s tradičnou tantra jogou

na plazi17. – 21. októbra 2016

Tradičná tantra jóga je pramatkou jogových štýlov. V tantra jóge asány ne-cvičíme ani ne-robíme, ale sa do nich uvoľňujeme.
Spoločne sa vydáme na dobrodružnú cestu objavovania samého seba prostredníctvom uceleného systému kombinácie jógy, meditácií a dychu. Počas celého týždňa a intenzívneho víkendu sa naučíte niekoľko zostáv asán, aktívne meditácie a dychové uvoľňujúce techniky.
Čítaj ďalej…

Lektor : Jayananda ( Marcel Harazim )

 

FREE YOUR TANTRIC BODY

Jayananda05. – 12. augusta 2016

Vydajte sa na cestu za dobrodružstvom a naučte sa porozumieť svojmu telu a jeho prirodzenej múdrosti. Staňte sa sám sebe šamanom, liečiteľom aj múdrym radcom. Prežitkový týždeň, kde sa na vlastnom tele naučíte uvoľňovať prostredníctvom rannej jogy, dynamických aj statických meditácií, dýchacích,detoxikačných a masážnych techník v lone prírody mimo každodenného ruchu. Čítaj ďalej…

Týždeň, ktorý venujete svojmu telu a jeho sebauzdravovaniu.

Lektorka : Jayananda ( Marcel Harazim )